Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne

25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś”

Czy wyobrażamy sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia?. Przecież to miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektórzy dorośli mają swoje pluszaki.

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, gdy prezydent Stanów Zjednoczony Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je uwolnić.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu, z myślą o najmłodszych czytelnikach, zorganizowała konkurs plastyczny, którym  głównym bohaterem będzie „Miś”. Okazało się, że takich misiów jest cała masa. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Komisja nagrodziła 10 osób, przyznano trzy nagrody główne i 7 wyróżnień.

Nie mniej ekscytującym wydarzeniem zorganizowanym przez MBP w Radomiu 25 listopada 2014 r., a skierowanym zarówno do małych czytelników, jak i ich mam, tatusiów, a nawet babć było spotkanie z Andrzejem Grabowskim – Panem TIK-TAK-iem.  Nasze przedszkolaki  również uczestniczyli  w tych ważnych wydarzeniach gdzie byliśmy na spotkaniu  w Bibliotece. Wrażeń było mnóstwo.

 

Galeria